Ul'l pää, jalal pal'lo vaiva.

SIBERI SETODE HEAD SOOVID: Pallö tervüsit Telle, Hüvvä ja ilosat! (0)

Haida ja Bulatnova külade setodelt Siberist Krasnojarski kraist saabus talsipüha videotervitus siinsetele setodele

VIDEOTERVITUS 

Eelmisel aastal täitus 120 aastat sellest, kui setod Siberis asutasid Haida ja Bulatnova küla. Selle tähistamiseks otsustasid sealsed setod taastada Haida külas Nõukogude perioodil hävitatud kiriku. Kiriku valmimist aeglustas ning külade asutamise suuremat tähistamist takistas eelmisel aastal viiruse levik.

Videotervituses on näha valminud kirik, mis pühitsetakse 18. jaanuaril Viirist´mise pühal. Külade juubeli tähistamine toimub loodetavasti eesoleval suvel ning Siberi setod ootavad pikisilmi külla seto sõbrakõisi Eestist.

Haida ja Bulatnova külad asuvad 150 kilomeetrit Krasnojarskist kagus Sajaanide eelmäestikus. Setomaalt Siberisse minnes elati esialgu peamiselt üksiktaludes. Haidat kui keskset küla kutsuti Siberi Setomaa pealinnaks.

1930-ndatel toodi üksiktalud kokku ning Haida küla kasvas veelgi. Küla on 3 kilomeetrit pikk, asub vanal karjaajamise teel. Külas on pood, kultuurimaja, seto muuseum. Oli ka kool, kuid praeguseks on see suletud. Külas on praegu umbes 150 inimest. Haidast väiksem Bulatnova küla asub mõned kilomeetrist eemal, Padari mäe lähedal.

Lisateave: Aare Hõrn, 5622 2348

Täna on Setomaal talsipühi ehk Kristuse Sündimise Püha eelõhtu ehk jõululaupäev

Lugupidamisega ja häid pühi
Indrek Sarapuu
Kommunikatsioonispetsialist
Setomaa Vallavalitsus
tel: +372 522 0661
e-post: indrek.sarapuu@setomaa.ee

SAMAL TEEMAL

VIDEO ⟩ Siberi setod saatsid siinsetele setodele talsipühi videotervituse. - Lõuna-Eesti PostimeesKommentaarid

Kommentaare pole

Kommentaari lisamine

CAPTCHA
Kontrollkood