Saa-ai sann tulõlda, tühijutt teolda.

Taarka Pärimusteatri suvelavastus "Petserimaa igatsus"

29.07.2022 19:00

Säpina

  Suvine seto igatsusdraama maalilisel Setomaal tuleb taas!
Helena Kesoneni lavastus “Petserimaa igatsus” põhineb Petserimaa kirjaniku ja pikaaegse ajakirjaniku Ilmar Vananurme samanimelisel näidendil, mille on kohandanud Urmas Lennuk (Rakvere Teater). Vananurme tõsielulise näidendi peateema on piirideülene armastus või peaks seda sõnastama kui kontrolljooneülest armastust.


Loo keskmes on noor ja õhetav armastus, Pauli ja Valli lugu. Paul on noor ja lootustandev ajakirjanik, kes armub Petseri neiu Vallisse. See on mitmekordselt keelatud armastus, noored pole seaduse silmis vabad ja vallalised, kuid seadusest rängemalt lahutab neid kontrolljoon, mis kerkib nedne vahele kui sein. Kontrolljoon lahutab vanemad lastest, rebib armastajad teineteise embusest ning jätab inimesed ilma oma kodudest. Paralleelselt Pauli ja Valli looga jookseb Setomaa poolitamise lugu. Lavastus etendub Karisilla-Petseri maantee ääres, looduskaunis Säpina külas Heina küünis.


Osades: Siim Angerpikk, Jekaterina Moskalenko, Lauli Koppelmaa, Agur Seim
Kunstnik: Triinu Pungits
Muusikaline kujundus: Mari Kalkun
Valguskunstnik: Enor Niinemägi
Etendused: 15.,16., 21., 22., 23., 28., 29., 30. juuli


Etenduspaiga koordinaadid on 57.859847, 27.582018. Virtuaalse kaardi leiad siit: https://www.google.com/maps/d/u/0/edit...