Mõistlik mees elas esi ja lask ka tõisel ellä.

Ettevõtjad tunnevad suurt huvi projektis „COOP Local“ osalemise vastu (0)

Märtsis käivitunud Eesti-Läti koostööprojekti „COOP Local“ infopäevad olid rahvarohked ja elavad. Kokku osales Vastseliinas, Värskas ja Räpinas infopäevadel 76 ettevõtlikku inimest. 

Setomaa Valdade Liidu juhatuse esimees Margus Timmo tutvustas Vastseliinas, Värskas ja Räpinas projekti eesmärke, partnerorganisatsioone, rahastajaid, kaandatavaid tegevusi.

„Talutoodete ja mahetoidu populaarsus on viimase kümnendi jooksul kiiresti kasvanud. Kohalikud väiketootjad toodavad nõudlikule maitsele vastavat kaupa, kuid nad pole piisavalt tuntud. Rohkem võiks ära kasutada piiri taga asuvat turupotentsiaali,“ rõhutas Timmo. „Meie projekti eesmärk on muuta head eeldused reaalsuseks.“

Projekti „COOP Local“ tegevustega julgustatakse Eesti-Läti piirialadel - Setomaal, Räpinas, Vastseliinas ja Oraval, Apes, Smiltenes - tegutsevaid ettevõtjaid alustama piiriülest kaubavahetust ja koostööd, mis aitaks neil rohkem tulu teenida.
Infopäevadel käivitus elav arutelu selle üle, kuidas projekti tegevused aitaksid elavdada piirkonna majanduselu. Leiti, et ettevõtjatel tuleb mõtestada ümber, mida tähendab kohalik - tänapäevases globaalses maailmas on kohalik 120 kilomeetri raadiuses. Projekt pakub häid võimalus õppida paremini tundma ja kasutama oma kohalikku majandusruumi tänu õppereisidele ja ühistele koolitustele. Ettevõtjate arvates on vajalik paremini kasutama õppida ka internetilahendusi.

Samal ajaöl toimusid projekti infopäevad ka Smiltenes ja Apes, kus osales kokku 58 inimest.

Projekti esimene ühisüritus toimub 21.-22. aprillil Põlvas.

Projekti „COOP Local“ käivitus märtsi lõpus, partnerid on Setomaa Valdade Liit, Räpina Inkubatsioonikeskus, Vastseliina vald, Ape vald ja Smiltene vald. Projekti tegevused viiakse ellu kahe ja poole aasta jooksul. Projekti elluviimist toetab Eesti-Läti piiriülese koostöö programm 2014-2020.

Projekti info veebis

Lisainfo: Margus Timmo, 5622 2886Kommentaarid

Kommentaare pole

Kommentaari lisamine

CAPTCHA
Kontrollkood