Tõõsõlõ kaibat hauda, sis võta' hindä päält mõõdi.

Algab Venemaa viisade kompensatsiooni taotluste vastuvõtt (0)

Rahandusministeeriumi pressiteade, 6. veebruar 2020
A

lates tänasest on võimalik esitada taotlusi Venemaa Föderatsiooni viisa taotluse menetlemise tasu kompenseerimiseks.

„Venemaal piiriäärsetel aladel elavate sugulaste või nende matmispaikade külastamiseks on vaja taotleda viisasid, mis on rahaline väljaminek,“ selgitas riigihalduse minister Jaak Aab. „Et raha tõttu ei jääks vajalikud külastused tegemata, pakume ka sel aastal võimalust viisade taotlemise kulude kompensatsiooniks. Sel aastal oleme kompensatsioonideks kokku eraldanud 61 290 eurot.“

Viisade kompenseerimiseks võivad taotlusi esitada kõik Eesti kodanikud, kelle rahvastikuregistri järgne elukoht on Eestis ning kes soovivad külastada Venemaa piirilähedastel aladel elavaid sugulasi, abikaasat või nende matmispaiku. Piirilähedasteks aladeks loetakse Slantsõ rajooni Zagrive valda, Kingissepa rajooni Ivangorodi linna ning Bolselutski ja Kuzemkino valda või Petseri rajooni Petseri linna ning Krupa, Laura ja Uue-Irboska valda.
Taotlusi saab esitada Võrumaa arenduskeskusesse ja Ida-Virumaa omavalitsuste liitu, kes on rahandusministeeriumi piirkondlikeks partneriteks taotluste vastuvõtmisel.

Taotlusi viisalõivu kompensatsiooni saajate nimekirja kandmiseks saab esitada kuni 31. oktoobrini 2020, taotlusi tasutud viisalõivu kompenseerimiseks kuni 30. novembrini 2020. Maksimaalselt on võimalik hüvitist saada 70 eurot taotleja kohta.

Samast meetmest toetatakse ka viisakoordinaatori teenust. „Võru ja Põlva maakonna elanikud saavad taotleda tasuta viisasid kultuurivahetuseks, nagu näiteks laulukooride ja tantsijate reisimiseks Venemaale,“ selgitas minister Aab. Kultuurivahetuse viisadega tegeleb Võrumaa arenduskeskuse viisakoordinaator.

Lisainfo ja taotluste esitamine:
• Kontaktisikud Võrumaa Arenduskeskuses: Kaire Trumm (e-post: viisakomp@vorumaa.ee; telefon 5341 0766) ja viisakoordinaator Andy Karjus (e-post: viisakoordinaator@gmail.com; telefon 511 0611);
• Kontaktisik Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidus: Hiie Keskla (e-post: hiie@ivol.ee; telefon 511 2659).


Lugupidamisega

Kady-Ann Sutt
peaspetsialist | kommunikatsiooniosakond
611 3119 | 5850 3951 | kady-ann.sutt@fin.eeKommentaarid

Kommentaare pole

Kommentaari lisamine

CAPTCHA
Kontrollkood