Süü nigu sülätäs, tii tüüd nigu tehnatäs.

Looduslähedane ja naiselik Kudrun Vungi asub Kuningriigi kallal tööle (0)

Kudrun, räägi endast. Kes sa oled ja kust tuled?

Olen hetkel peamiselt vabakutseline kunstnik ja kujundaja. Tegelen ka puutöö õpetamisega Lähte Ühisgümnaasiumis ning kunsti ja meisterdamise õpitubadega erinevatel lastele suunatud üritustel.
Minu viimatistest erinevatest ametitest võiks veel välja tuua Sprayprinteri koolitaja ja printija, Hiina massaaži tegija, lasteraamatute illustreerija, teatrietenduste kujundaja. Lisaks olen tegev kunstirühmituses Delegatsioon K, kus tegutseb neli vahvat ja loomingulist k-tähega algava nimega naist Tartust.

Kuidas sai sinust Seto Kuningriigipäeva kujundaja? Ja mida sa täpselt kujundama hakkad?

Minu hea sõber Kelly, kes nüüd Setomaale tööle ja elama kolis, jagas minuga kujundamise konkursi kuulutust ning mõtlesin proovida. Olen varem teinud teatrietenduste kujundusi, kuid mitte midagi nii suurt nagu Seto Kuningriigipäev. Seega on see minule täiesti uus väljakutse. Hakkan kujundama kahte lava, erinevaid viitasid ning silte ja teisi detaile, mis on peoplatsiga seotud.

Millised on olnud sinu siiani kõige põnevamad/väljakutsuvamad projektid?

Kõige rohkem rõõmustab mind lasteraamatute illustreerimine, kuid seda tööd ei tule paraku väga tihti ette. Kuna olen seotud Tartu Tudengiteatriga, siis on mul olnud võimalus tegeleda teatrimaagiaga: kostüümide ning lava kujundamisega,lisaks kõik sellega seotud trükiste (plakatid, flaierid) kujundused.

*****

Kui soovid teada, mis seob Kudrunit Setomaaga ja mis plaanid tal seoses Seto Kuningriigipäevaga on, loe täispikka intervjuud järgmisest ajalehest Setomaa!Kommentaarid

Kommentaare pole

Kommentaari lisamine

CAPTCHA
Kontrollkood