Niidse lainat, rihma massat.

Seto Sada kõndimismaraton täitis oma eesmärgi (0)

18.08-19.08 leidis aset Villem Satsi kodanikualgatuse korras toimunud kõndimismaraton “Seto Sada”. Seto Sada oli Eesti Vabariigi 100 aastapäeva puhul korraldatav kõndimismaraton, mille eesmärgiks oli kasvatada ühtset vaimu ja tugevdada koostööd kohaliku kogukonnaga.
Eelkõige oli Seto Sada mõeldud neile, kes regulaarselt vastupidavustreeninguid ei tee. Maratoni start ja finish oli Värska staadionil, rada kulges läbi kauni Setomaa maastiku, teiste hulgas jäid rajale sellised kaunid kohad nagu Palanamägi, Põrguhaud ja Setumaa Sahara. Sündmust aitasid korraldada PPA, Setomaa vald ja Värska Gümnaasium.

Seto Sada kõndimismaratonist võttis osa 58 osavõtjat kes läbisid kokku 106 ringi ja 2120km (+10). Neist 3 osalejat (2 meest ja 1 naine) läbisid 100km.
Maratoni läbisid ka 7-aastased kolmikud ja koer Muki!

Sündmuse algataja Villem Satsi sõnul on üritus korda läinud, kui kasvõi üks inimene ennast selle käigus ületas. "Väga palju on inimeste mõtlemises kinni, et nad ei julge algul oma võimeid proovile panna." ütleb ta. 

Villem Satsi: "Tänusõnad ütlen esmalt nendele, kes kohale tulid. Igaüks, kes tuli, ainult tänu sinule said need kilomeetrinumbrid sellised nagu nad said!

Ei oleks ma ilma valla ja PPA abita saanud seda teha. Ilma Kelly ja Reinu abita ja Raulita, kes tuli selle mõttega kohe algul kaasa. Oma töökaaslasteta, kes minu mõtet koguaeg võimendasid ja suurendasid. Tänu PPA tehnikale saime raja maha ja raja üles pärast. Lõpuks ka oma pere kelle ma tööle rakendasin, istusid valvelauas 24 tundi, neid tänan samuti. Ja Ave, kes tegi teed ja ületas ennast- tuli ühte ringi käima ja käis kolm! "

Täispikka artiklit Villem Satsiga loe juba järgmisest ajaleht Setomaa numbrist.Kommentaarid

Kommentaare pole

Kommentaari lisamine

CAPTCHA
Kontrollkood