Tasanõ tsiga tsung alati rohkõmp.

Setomaa hakkab ehitama mahetulevikku (0)

18. juunil toimub Värska kultuurikeskuses algusega kell 13 visioonikonverents “Mahe Setomaa”, mille eesmärk on tõsta inimeste teadlikkust mahepõllumajanduse mõjudest ja võimalustest.

Margus Timmo (Setomaa Liit): „70 protsenti Setomaa elanikest soovis ühist Setomaa valda, et kujundada oma tulevikku ise. Setomaa inimesed on kohtumistel väljendanud soovi elada tervislikus ökoloogiliselt tasakaalus keskkonnas,“ ütles Margus Timmo Setomaa Liidust. „Visioonikonverentsil küsime endalt, kas ja kuidas on võimalik muuta Setomaa maad ja metsad mahedaks. See teekond ei ole lihtne, sest paljud on oma tootmise intensiivselt üles ehitanud, sest põllumajanduspoliitilised meetmed on seda soodustanud. Põllumehed tunnevad huvi, kuidas oleks võimalik intensiivpõllunduselt mahepõllundusele üle minna.“

Konverentsil peavad ettekandeid maaamajanduse ja metsanduse valdkonna teadlased, ametnikud ja ka praktikud.

Esimene osa on pühendatud mahemaa kasulikkusele. Kõneldakse mahemajanduse ohtudest ja võimalustest, mahetootmise eelistest ning mahemetsadde võimalikkusest. Teise osa eesmärk on vahetada mõtteid tõhusa, ent mõistlikust tootmise üle. Juttu tuleb komposti tähtsusest mullas ja kasvusubstraatides, mahedate metsasaaduste varumisest, mahemesindusest ning maheteraviljakasvatuse võimalustest.Kolmandas osas keskendub konverents mahetoodangu turustusele ja müügile. Kõneldakse mahetöötlemisest, Eesti ja Euroopa mahetoiduturust, mahetoodete turustamisvõimalustest Eestis ja eksportturgudel Konverentsi programmiga saab tutvuda siin:
https://www.setomaa.ee/kogukond/docs/file/VisioonikonverentsMaheSetomaa.pdf

Konverentsile on oodatud kõik huvilised. Registreeri osavõtt siin:
https://goo.gl/forms/fe33GUCxEL5k2ePj2


Lähem info:
Margus Timmo
Setomaa Liit
Tel: 56222886

Pressiteate koostas:
Kelly Kittus
Setomaa valla kommunikatsioonispetsialist
Tel: 5220661

e-post: kelly.kittus@setomaa.eeKommentaarid

Kommentaare pole

Kommentaari lisamine

CAPTCHA
Kontrollkood