Mõistlik mees elas esi ja lask ka tõisel ellä.

Setomaa valla 9. klasside pidulik vastuvõtt (1)

29. mail käisid Setomaa valla koolide 9. klasside õpilased vallavanema pidulikul vastuvõtul. Meremäe, Mikitamäe ja Värska koolide lõpetajad kogunesid koos klassijuhatajatega Värska Kultuurimajja, et ühiselt jagada valdavaid emotsioone lõppevast kooliaastast.

Raul Kudre tõi lõpetajatele peetud kõnes välja ühise Setomaa valla olulisuse meie inimestele, aga rääkis ka, et peab oluliseks mujal ringi vaatamist ja kogemuste omandamist. Kahtlemata väärtustab Setomaa vallavanem hea hariduse omandamist ja iseenda jaoks õige tee leidmist. Toodi välja, et täisväärtuslikku gümnaasiumiharidust pakub Setomaal Värska Gümnaasium. Kudre rääkis lõpetajatele ka sellest, kuidas Setomaa teistele väljast poolt paistab ja rõhutas meie kultuuriruumi erilisust.

Lõpetajad jagasid oma rõõmu- ja murekohti ning rääkisid, kuhu nad kavatsevad edasi õppima minna. Noorte edasiõppimisvõimalustest kostus kõige enam valikuna Värska Gümnaasium või erinevad kutsehariduskeskused. Hobidest toodi välja sporti, ekstreemsporti, muusikat ja fotograafiat.
Raul Kudre andis kõigile lõpetajatele üle ka vallapoolse kingituse.Kommentaarid

  • Liisu

    29.05.2018 22:47:56
    Nii väheke neid kokku ongi veel?

Kommentaari lisamine

CAPTCHA
Kontrollkood