Susigi oppas ommi poigõ.

Lambapäev

20.08.2016

Seto talumuuseumis

Jätkuks eelmisel aastal toimunud hobupäevale, kutsume kõiki peresid ja huvilisi tutvuma järgmise talus olulise looma - lambaga. Kuidas lammas meile vanasti kasulik oli ja kas ajad on muutunud - neile küsimustele võib tol päeval muuseumi õuelt vastuse leida. Lisaks põnevatele õpitubadele toimub talu- ja käsitöökaupade müük, lastele on eraldi meisterdamisnurk ning Tsäimaja pakub päevakohast menüüd.

Lambapäeva ajakava:
11:00 Mari Kaiseli eest vedamisel toimetavad naised muuseumimaja kööginurgas - lambaliha läheb ahju, pirukad valmivad ja juttu jagub kauemaks: miks lambad pidama hakati, lambapidamise nõksud, mida villaga teha, kuhu liha panna jne.
13:00 Maarja Uibokand tuleb rääkima Seto lambapidajate ühistu loomisest ja ühistest tegemistest
14:00 Leelokoor Kuldatsäuk ja karjaskäimise lood ja laulud
15:00 Mats Meriste ja Olivia Till MTÜst Maavillane tunnevad põhjalikult lammaste kasvatamist ja villa käitlemist. Paari tunni jooksul näeb ära lammaste pügamise ja saab selgeks, kui võrd erinevad võivad lammaste villad olla. Saab ülevaatlikult kuulda lambatõugudest, villa kvaliteedist, villa sorteerimisest, villa pesemisest, villa töötlemisest (kraasimine, kammimine, ketramine, viltimine) ja ehk isegi järeltöötlemisest (taimedega värvimine). Villa töötlemist kraasi, kedervarre ja vokiga saavad huvilised kohapeal ka ise uudistada.

Söögiaidas ja varjualuses on üles sätitud NÄITUS "LASE MINU LAMBAD LAIALT KÄIA"


Lisainfo Seto talumuuseumist:www.setomuuseum.ee ja www.facebook.com/SetoTalumuuseum