Kõikõ ilma saa-ai kõrraga üska haarata'.

Teater Vanemuine suveetendus “Obinitsa”

03.07.2016 15:00

Obinitsa seto ateljee-galerii

2016. aasta suvel jätkab Vanemuine populaarset suvist lavastust Setomaal Obinitsas. Tänavu toimub 9 etendust. Etenduste kuupäevad ja kellaajad on

30. juuni kell 20
1. juuli kell 20
2.juuli kell 15
3.juuli kell 15
6. juuli kell 20
7. juuli kell 20
8. juuli kell 20
9. juuli kell 15
10. juuli kell 15

Obinitsa külas asub kaunis 30ndatel aastatel valminud puumaja, mida omal ajal kutsuti selle ehitanud ja sääl elanud kaupmehe pere järgi Kalju Maja. Maja hüüti ka Obinitsa aknaks, seal võeti seto kombe kohaselt vastu riigimehi, usurändureid ja teadlasi.

Fotokunstnik Carl Sarap jäädvustas klaasnegatiividele Obinitsa ja viie kaunitarist peretütre ilu. Siis tuli nõukogude võim, kellele maja meeldis, aga pere ei meeldinud… Velskripunkt, meierei, kultuurimaja, raamatukogu, kolhoosi kontor – poole sajandi vanused ei tea enam Kaljudest midagi. Nende pereliikmed võtsid läände põgenedes või külmale maale sõites pildialbumid kaasa… Kas avada Obinitsa aken ja olla taas pere maskiballil või õdede kaksikpulmas, kas näha nii lähedalt sirpi, mis lõikab ja haamrit, mis lööb? Kas elada läbi meie maa perede saatust ida ja lääne väraval, kus tuul kogu aeg tõmbab ja puhub meid laiali nagu õitsenud võilille ebemeid?
Eepiline lugu ühest seto perest läbi 100 aasta.

Lisainfo teatrist Vanemuine: www.vanemuine.ee