Must üü kata-ai musta tüüd.

Urbepäiv-Kalapäev Laossinal

01.04.2018 12:00 16:00

Laossina küla

Ta tuleb siiski - kevad koos pajuurvakeste, järvejääl sillerdava päikese ning kudemisele tungiva kalaga. Urbepäev on Setomaal nädal enne Lihavõtteid vana kalendri järgi - viimane Suure Paastu pühapäev, mil on lubatud kala ja vein. Üsna mitu aastat oleme teda vastu võtnud järverannas värske isevalmistatud kalaga ja Urbepäeva lauludega, millele eelneb väike teenistus Laossina kalmistu tsässonas. See on isekorralduv püha, mille loob külarahva rõõm oma kodakohast ja külaliste toodud hea tuju. Värske kala on alati rannarahva poolt, valmistamisrõõm kõigile osalejatelt, kaasa võib haarata veini või muud teemakohast sööki-jooki. Pidada tasub meeles sedagi, et lihavõtted on meie kandis alles nädala pärast. Ja seekord mälestame oma kalapäeval ka selle sündmuse võõrustajaks olnud Sepa talu peremeest Kosemäe Nikolaid, kes läks alles hiljuti igavese kirmase radadele.

AJAKAVA:
Kell 12 kogunemine Laossina muinasasula rannas (toimkond alustab toimetamist varem), panema asjad lõikke äärde lauale ära ja võtame pajuurvad kätte
Kell 13 väike teenistus Laossina tsässonas isa Andreasega
Edasi läheb uhhaa ja muude kalasaaduste tegemine kohalesaabunud vabatahtlike abiga. Piletiraha ei võeta, abikäsi on oodatud.