Kauplõ kuä juut, massa' ku' saks.

Värska tantsulaps 2018 (0)

Setomaa vallas Värskas peeti rahvusvahelisel stepptantsupäeval, 25.mail tantsusündmust „Värska tantsulaps 2018“.

Seekordsest laste tantsu peost võttis osa pea 60 last Värskast ja Oravalt. Näha sai I Seto Tandsopidoks valmistumisel seto tantse, lisaks stepptantsu, swingtantsu ja määratlemata stiiliga lõbusaid lastetantse. Külalistena esinesid „Värska Iginoored“ Allan Kaasik ja Marianne Palgi ning Tallinna Tantsutrupi MODUS tantsijad Indrek Pihl ja Liis Liivand. Viimaste ülesandeks oli ka selleaastaste parimate tantsijate valimine kogu õhtu jooksul nähtu põhjal.

Et rõõmu jätkuks paljudele, olid oma lemmikuid valima tulnud mitmed Värska allasutused. Lasteaia eripreemia läks Värska Gümnaasiumi 4.-5.klassi tantsule „Sepapoisid“. Kool premeeris „Värska verinoored“ tantsu „Kokastepp“. Avatud Noortekeskus andis auhinna omaloomingulisele tantsule, mille autoriteks ja esitajateks olid Anni Linnus, Laur Laanetu ja Andris-Robin Talumees. Kultuurikeskus auhindas noortekeskuse nelja tantsu. Oma eripreemia oli välja pannud ka Värska Turismiinfo, aga seda „hea tahte saadikutele“, külalisesinejatele „Värska Iginoored“ Allan Kaasik ja Marianne Palgi. Viimased ei jäänud eripreemiaga võlgu – nende lemmikuteks osutusid Aveliisa Savik tüdrukutest ja Reigo Keem poistest.

Õhtu lõpetuseks tegid külalisesinejad ja ühtlasi kohtuniku rollis olnud Indrek Pihl ja Liis Liivand teatavaks parimaist parimad. Värska tantsulaps 2018 poistest on Andris-Robin Talumees Värska Gümnaasiumi 5.klassist ja tüdrukutest Aveliisa Savik sama kooli 3.klassist. Värska Sanatoorium ja Veekeskus oli välja pannud omapoolse kingituse ja auhinna võitjatele – pääse kogu perele Veekeskusesse. 2017.a. tiitliomanikud Rain Oper Oravalt ning Maribell Ainik Värskast andsid rändkarikad uute omanike kätte üle. Tänusõnad öeldi juhendajatele Jane Vabarna, Triinu Arund ja Piret Torm-Kriis ning suunduti hiigelsuurt torti sööma.

Piret Torm-Kriis,
tantsuõpetaja,
„Värska tantsulaps“ peakorraldajaKommentaarid

Kommentaare pole

Kommentaari lisamine

CAPTCHA
Kontrollkood