Süläku-ui inne vanna kaivo, ku vastanõ kaiv om valmis.

Taarka Pärimusteatri etendus "Petserimaa igatsus"

19.08.2021 19:00

Saatse

Etendused 31. juulil, 5., 6., 7., 12., 13., 14., 19., 20., 21. augustil

“Petserimaa igatsus” põhineb Setomaa kirjaniku ja pikaaegse ajakirjaniku Ilmar Vananurme samanimelisel näidendil, mille on kohandanud Urmas Lennuk (Rakvere Teater). Vananurme tõsielulise näidendi peateema on piirideülene armastus, mille kohta võib öelda ka kontrolljooneülene armastus.

Loo keskmes on noor ja õhetav armastus, Pauli ja Valli lugu. Paul on noor ja lootustandev ajakirjanik, kes armub Petseri neiu Vallisse. See on mitmekordselt keelatud armastus, noored pole seaduse silmis vabad ja vallalised, kuid seadusest rängemalt lahutab neid kontrolljoon, mis kerkib nende vahele kui sein. Kontrolljoon lahutab vanemad lastest, rebib armastajad teineteise embusest ning jätab inimesed ilma oma kodudest. Paralleelselt Pauli ja Valli looga jookseb Setomaa poolitamise lugu.

31. juulil esietenduv igatsusdraama tuuakse lavale kontrolljoone-äärses Saatses, kus mängupaigaks on valitud 90. aastate olustikku esiletoov nostalgiahõnguline angaar.
Lavastaja Helena Kesonen. Näitlejatena astuvad üles Siim Angerpikk, Jekaterina Moskalenko, Lauli Otsar, Agur Seim.
Lava ja kostüümid on kujundanud Triinu Pungits ning valguskunstnik on Enor Niinemägi. Lavastuse atmosfääri muudab veelgi ehedamaks 2020 aasta muusiku tiitli Pälvinud Mari Kalkuni autorilooming.

Piletid Fientast ja kohapealt. Setomaalased saavad alates aprillist pileteid osta ka Setomaa muuseumitest ja Setomaa turismiinfost.

Pressiteate koostas:
Kelly Kittus
Taarka Pärimusteater
tegevjuht
kelly@yliopilasteater.ee
53038295