Haardjal hamõh, tegijäl ting, kulätäjäl kohki midä.

Taarka Pärimusteatri suvelavastus "Inemise igä"

06.08.2016 - 20.08.2016

Piusa koobaste juures karjääris

Etendused toimuvad 6., 11.,12.,18., 19. augustil kell 19.00., 13.augustil kell 13.00 ja 20. augustil kell 13.00 ja 19.00. Kõik etendused toimuvad Piusa karjääris, kuid palume kõigil külalistel tulla vähemalt 15 minutit enne etendust esmalt Piusa külastuskeskuse ette, kus jagame edasised juhtnöörid.

Piletid müügil Piletilevis ja tund enne algust kohapeal.
Sooduspilet õpilane/tudeng/ pensionär 8€
Täispilet 11€
Toetajapilet 15€

Kestvus 1h vaheajata

Seto legendilaulud tõusevad augustis Piusa liivaluidetele. MTÜ Taarka Pärimusteater toob augustis Piusa liivaluidetele seto pärimustekstidel mängiva suvelavastuse “Inemise igä”. Lavastus on inspireeritud seto legendilauludest, regilaulu müütilisest maailmast, mil Jeesus ja Maarja toimetasid maa peal. Loo keskmes on külakogukond, kuhu ilmub tundmatu, kes oleks justkui hull, aga samas ilmutab ta igavest tarkust. “Inemise igä” on suvelavastus, mis pakub sissevaate ühe kummalise rahvakillu ellu Eestimaa ühes kõige looduskaunimas kohas.

Lavastuse dramaturg on Kristiina Jalasto, lavastaja Helena Kesonen, muusikaline kujundaja Kristjan Priks ja lavastuskunstnik Mailiis Laur. Lavastuse muudab veelgi ehedamaks see, et lavalaudadel, õigemini küll liivaluidetel, astuvad üheskoos üles nii Taarka Pärimusteatri näitlejad kui ka Eesti teatri tulevik ehk Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti 11. lennu näitlejatudengid.

Pärimusteatri viimased kolm lavastust „Kuidas müüa setot?” (2012), „Leelo otsib setot” (2013) ja „non-stop SETO” (2015) tegelesid setoks olemise ja iseenda defineerimisega seto kogukonnas. „Inemise Igä” on püüd siseneda regilaulumaailma, hoides siiski sõrme aja pulsil ning püüd uurida traditsioonide ja kultuuri kui pidevalt areneva nähtuse vahekorda.

Etenduse toimumist toetavad Eesti Kultuurkapital ja Rahvakultuuri Keskus.

Lisainfo: www.taarkateater.ee