Ega' lõo sita pääl leibä kasu-ui', ku lehmä sitta saa-ai'.

Kinoõhtu. Filmikassett "Paha lugu" ehk viis lugu ahistamisest ja ärakasutamisest

03.02.2018 18:00

Värska Kultuurikeskus

Filmikassett PAHA LUGU
85 minutit

Sissejuhatus filmide režissööridelt ja produtsentidelt Andres ja Katrin Maimikult!

"Pole mõtet otsida koletisi oma voodi alt, kui nad on tegelikult peidus meis endis," on öelnud evolutsiooniteooria isa Charles Darwin.

"Paha lugu" on filmikassett, mis räägib viiel erineval moel inimsuhetes varjul olevatest tumedamatest hoovustest, olukordadest, millest puhtalt pääseda on praktiliselt võimatu. Ahistamine, vaimne vägivald, manipulatsioon, nurka surumine - need on nii aktuaalsed teemad alates poliitikast lõpetades privaatsfääriga. Painajalikes vastasseisudes võib leida nii dramaatikat, müstikat kui äraspidist koomikatki.

 Nissan Patrol (Katrin Maimik, Andres Maimik)

1.  Esimese lühivilmi "Nissan Patroli" (Katrin Maimik, Andres Maimik) peategelaseks on kunstitudeng Jane (Lauli Otsar), kes hääletab üksildasel teel end ühe mehise maasturi peale. Roolis istuv noormees (Ott Raidmets) saab neiu vabameelsest käitumisest valesti aru ning masin keerab äkitselt kitsastele kõrvalteedele.

2. "Varakevad” (Gustaf Boman Bränngård, Rain Tolk) keskmes on 15-aastane Sander (Joseph Mattias Metsala), kes langeb koolikaaslaste õela vembu ohvriks. Trauma üle elanud teismelisel noormehel on raske leida võtit, kuidas oma sõpradega edasi suhelda.

3. “Kokkulepe” (Andres Maimik, Rain Tolk) paiskab vaataja keset võtteplatsi stiihiat. Mida peab lavastaja tegema siis, kui väikses armsas tüdrukus (Annabrith Heinmaa) on peidus kõige kapriissem diiva? Manipulatsiooniahelad ulatuvad väga kaugele ja sügavale.

4. Maria Avdjushko lavastatud “Nõiutud” räägib keskealisest Rainarist (Margus Prangel), kes avastab perekonnaga väljasõidule saabudes, et toidukraam on maha jäänud. Ekseldes mööda metsa satub ta salapärase naise Liina (Ester Kuntu) juurde, kes ta vargsi oma mõjuvõimu alla võtab. 

5. Andres Maimiku ja Katrin Maimiku “Jõulumüsteerium” räägib tudengist Jassist (Markus Habakukk), kes teenib lisaraha jõuluvanaks kehastudes. Ühe ukse taga ootab Jassi üksik naine (Maria Avdjuško), kes tõmbab ta kummalistesse rollimängudesse, millele Jass viisaka noormehena ei oska “ei” öelda.

Filmid on tootnud Kuukulgur Film.
Filmide valmimist on toetanud Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital.