Eliitsporditiimi Peko Eliit sportlaste stipendium
2019. aasta teises taotlusvoorus sai Värska Orienteerumisklubi Peko projekti „Eliitsporditiimi Peko Eliit sportlaste toetamine“ teostamiseks stipendiumi 3000 euro ulatuses.
Projekti eesmärk oli toetada Värska OK Peko eliitsporditiimi Peko Eliit sportlaste ettevalmistust 2020. aasta hooajal tiitlivõistlusteks ning kujundada Setomaa mainet spordi kaudu.
Peko Eliiti kuulus projekti teostamisel kümme Setomaaga seotud noort sportlast (Daisy Kudre, Doris Kudre, Emily Raudkepp, Gion Schnyder, Karel-Sander Kljuzin, Kevin Hallop, Kristel Kõivo, Kristo Heinmann, Mattis Jaama, Reigo Teervalt). Stipendiumi kasutati treeninglaagrites osalemiseks, tiimi ühislaagriks ja tiimi ühistreeninguteks.
Tiim saavutas sportlaste eduka osalemise võistlustel.
- Projektiperioodi jooksul oli Värska OK Peko Eestis kõige rohkem orienteerumisalade Eesti meistrivõistlusi võitnud klubi, võites 2019. aastal kokku 24 medalit ning 2020. aasta hooajal lisaks 11 põhiklassi medalit.
- Projektiperioodi jooksul kuulus 8 Peko Eliidi sportlast orienteerumise, suusaorienteerumise või kergejõustiku rahvuskoondisesse. Kaks Peko Eliidi liiget võitis rahvusvahelisel tiitlivõistlusel ka medali: Daisy Kudre pronksmedali suusaorienteerumise Euroopa MV lühirajal ning Daisy Kudre ja Mattis Jaama pronksmedali suusaorienteerumise Euroopa MV sprinditeates.
- Peko Eliidi liikmete tegevusi ja tulemusi kajastati regulaarselt kohalikus meedias, nt ajaleht Setomaa, Lõuna-Eesti Postimees.
Peko Eliidi eduka esimese tegutsemisaasta jooksul on tõusnud huvi Värska OK Peko ning siinsete treeningtingimuste vastu. Peko Eliit on orienteerumisspordis esimene eliitsportlasi ühendav tiim ning see on saanud palju positiivset vastukaja. Projektiperioodi jooksul korraldati Setomaal orienteerumisüritusi ning tutvustati piirkonda sotsiaalmeedias.
Projektiperioodi jooksul toimunud tegevused, mille eesmärgiks oli Setomaa maine ja tuntuse tõstmine:
- Setomaa kohabrändi logode tellimine ning nende Värska OK Peko spordiriietel kandmine, Setomaa kohabrändi logo kodulehel avaldamine.
- Detsembris, veebruaris ja aprillis uudiskirja avaldamine, kus oli “Treeni Setomaal” rubriik. Artiklite eesmärgiks oli tutvustada Setomaa treeningvõimalusi ning looduskauneid kohti.
- Sotsiaalmeedias (@pekoeliit Instagramis, tiimiliikmete Instagramis; Facebookis) #visitsetomaa #setomaa mainimine
- Setomaal orienteerumisürituste korraldamine (nt 22.10.2019 korraldati Värska Sanatooriumis orienteerumismäng eesti ja vene noortele, kus küsiti kontrollpunktides ka Setomaaga seotud küsimusi)
- End kui Setomaalt pärit sportlastena tutvustamine ning sotsiaalmeedias enda treeningute ja tulemuste jagamine, eesmärgiga näidata ka noortele, et Setomaal treenides on võimalik Eesti ja rahvusvahelisel tasemel eliitsportlaseks jõuda.
Projekti eestvedaja Daisy Kudre: "Setomaa Edendüsfondilt saadud toetus aitas Peko Eliidi sportlastel finantseerida enda võistlusettevalmistust ning motiveeris tiimi tegema ühistegevusi, sh koos Setomaal treenima. Möödunud orienteerumishooaeg oli meile nii rahvuslikul kui rahvusvahelisel tasandil väga edukas ning olime sportlastena seetõttu silmapaistvad. Oma tegevuste kajastamisel püüdsime nii palju kui võimalik tutvustada end kui Setomaalt pärit sportlasi. Kokkuvõttes hindame projektiperioodi väga edukaks ning täname Setomaa Edendüsfondi meie usaldamise ja toetamise eest. Hea meelega jätkame ka tulevikus Setomaaga koostöö tegemist."