Varas varga takast varastas, a suur jummal naarahtas.

IV rahvusvaheline õpilasfirmade konkurss-laat Värskas 2017

Setomaa Valdade Liit korraldas 02.12.2017 Värskas IV rahvusvahelise õpilasfirmade konkurss-laada „Üle piiri turundus". Õpilasfirmad esitlesid ja müüsid oma tooteid ning žürii selgitas välja parimad. Detsembri alguses toimunud laat oli õppeaasta esimene õpilasfirmade jõuproov Eestis. Projektijuhina tegutses Ingrit Kala.

Noorte jaoks on konkurss-laadal oluline konkursi pool. Paljud firmad esitlesid oma tooteid laval, boksides näidati head müügitööd. Noorte antud tagasisidest selgus, et jäädi rahule ka müügiga. Žürii hindas detaile, julgust ja aktiivsust. Parimate selgitamisel said otsustavaks tihti lood, mida noored rääkisid.

Laadale registreerus 35 firmat, kohale jõudis 32 firmat. Õpilasfirmasid osales 20 ja minifirmasid (kuni 9. klassi õpilased) 12. Osales Leedust kuus, Venemaalt üks, Setomaalt üheksa ja mujalt Eestist 16 firmat. Kokku registreerus infolauas 123 osalejat.

Parimaid sorditi ja auhindu jagati kuues kategoorias, lisaks anti välja eripreemiad. Edukaim piirkond oli Põlva. Neljast Põlva firmast osalejad viisid koju kolm auhinda: parim väljapanek, parim minifirma, parim õpilasfirma.
Projekti eesmärk oli innustada võimalikult paljusid noori ettevõtlusega tegelema ja lisaks pakkuda neile võimalus võrrelda oma ettevõtlikkust teiste omaealistega. Kuigi konkurss–laada otsene eesmärk ei ole võistlemine, selgitati firmade seast välja parim minifirma, parim õpilasfirma, parim toode, parim teenus, lisaks veel stiilseim väljapanek, parim müügistrateegia ja parim Setomaa õpilaste firma.

Projekti toetas Setomaa arengu programm.