Majandusõpetus Setomaa koolides 2010/2011 õppeaastal
2007.aastast alates korraldab Setomaa Valdade Liit Setomaa arengu programmi toetusel majandusõpet ja õpilasfirmade tegevust kõigis Setomaa valdade koolides. Projektijuhina on tegutsenud Ingrit Kala.
2010/2011 õppeaastal osales projektis Setomaa 4 koolis 230 õpilast. Koolitustel osales 16 õpetajat ja 25 õpilast. 4 koolist 120 õpilast osales õppekäikudel erinevatesse ettevõtetesse. Majandusõpetuse teemadel tegeleti õpilastega 1200 tundi.
Toimus 4 ettevõtluspäeva erinevatele vanusegruppidele: Puupäev Meremäel, Veepäev Värskas, Elu piiri ääres Luhamaal, Kalapäev Lüübnitsas.
Toimusid mõttetalgud, kus osales 36 õpilast ja 12 täiskasvanut. Päeva esimesel poolel toimus samas Setomaa noorte ettevõtluskonverents.
Moodustati kokku 10 minifirmat ja 3 õpilasfirmat. Õpilasfirmad osalesid 10 erineval üritusel ja laadal (Laat Pärnumaa jõulud 2010, Rapla ÕF laat, ÕF laat Kristiines, Misso jõululaat, Maanteeameti konverents Põlvas, Jõululaat Värskas, Noorte ettevõtluskonverents, Seto Kuningriigipäeva laat, Hansalaat Tartus, Playback üritusel Värskas kohvikuteenuse pakkumine). Värska kooli õpilasfirma osales Euroopa õpilasfirmade üritusel Riias; Mikitamäe, Meremäe ja Misso kooli õpilased osalesid laadal Soomes.
Noored on selle projekti abil taas saanud võimaluse eneseteostuseks, arenemiseks, õppereisideks, oma ideede teostamiseks.
Kasusaajad on eelkõige õpilased, kes saavad majandusalased baasteadmised; kuid projektist on ka piirkonnale tervikuna kasu, sest luuakse täiendavalt eeldused ettevõtluseks, sellest tulenevalt tööhõiveks ja noorte jäämiseks piirkonda. Setomaa koolide majandusõppe projekt on loonud Setomaale positiivset tuntust – meie koolide majandusõpet on märgatud ja meie õpilasfirmad on saavutanud edu õpilasfirmade messidel.
Projekti toetas Setomaa arengu programm ja kaasfinantseering saadi Meremäe, Mikitamäe, Misso ja Värska vallalt.

