Tsõgand pett kõõ ristirahva arh.

ETVs on eetris uus 20-osaline Setomaad tutvustav videoklippide sari (0)

setomaa.postimees.ee 6. juuli 2015 13:28

6. juulil kell 19.55 oli ETV eetris esimene klipp uuest 20-osalisest sarjast, mis valmis pühendusega Setomaale, sest käesoleval aastal on Setomaa soome-ugri kultuuripealinn.

„Meil on väga hea meel, et Eesti Rahvusringhääling väärtustab pärandkultuuri ja tähtsustab nii suure au kui soome-ugri kultuuripealinna Setomaale jõudmist,“ ütles Setomaa ülembsootska Annela Laaneots. „Tänu neile klippidele saavad eestlased aimu, mis meil käesoleval aastal soome-ugri kultuuripealinnas juba on toimunud ning jõuavad veel isegi oma silmaga kultuuripealinna sündmusi vaatama tulla.“

Täna eetris oleva klipi pealkiri on „Obinitsa – väike puust küla“, mis sarja sissejuhatusena räägib Obinitsa külast, mis soome-ugri kultuuripealinna Setomaale tõi.

Videoklipid setodest ja Setomaast heidavad soome-ugri kultuuripealinna tippsündmuse, 1. augustil Obinitsas toimuva Seto Kuningriigi eel pilgu setode toimetamistesse - kuidas neil on kultuuripealinna aastal läinud ja mis on kultuuripealinnas juba sündinud. Samuti tõstetakse esile setode panust pärimuskultuuri hoidmisel ja säilitamisel: räägitakse seto leelost, mis kuulub UNESCO vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja; haruldasest käsitööst, teatrist, filmidest, tavadest ja kommetest.

2015. aastal on Setomaa soome-ugri kultuuripealinn 2015, keskseks kohaks kõigile 25 miljonile soome-ugrile maailmas.

20-osaline videoklippide sari valmis ETV ja Soome-Ugri kultuuripealinn 2015 - Setomaa, Obinitsa koostöös. Klipid saavad olema järelvaadatavad ka ETV kodulehel.

Info soome-ugri kultuuripealinna kohta www.obinitsa.net, 2015. aasta Seto Kuningriigi päeva kohta www.setokuningriik.ee ning varasemate Seto Kuningriigi päevade kohta http://www.setomaa.ee/_old/kuningriik/

Annela Laaneots, portaali setomaa.postimees.ee toimetajaKommentaarid

Kommentaare pole

Kommentaari lisamine

CAPTCHA
Kontrollkood