Setu inne usu-ui ku kumbis.

Peipsi- ja Setomaa noorte suvekool andis teadmisi ja uusi sõpru (0)

Seto Kuningriigi latsipäiväl, 4. augustil jõudis lõpule Peipsi-ja Setomaa noorte suvekool, kus nelja päeva jooksul uuris kohalikku kultuuri ja loodust 24 last vanuses 10-14. Osalejaid oli kõigist Setomaa koolidest ning Pala koolist ja Peipsi Gümnaasiumist.

Suvekoolis külastasid lapsed Peipsimaa muuseumi ning Kalevipoja koda, mille seikluspark oli mitme lapse jaoks kõige põnevamateks tegevusteks hindasid lapsed Kalevipoja koda ja selle seiklusparki.

Laagrilised tutvusid lähemalt ka seto kultuuriga – Värska muuseumis toimus sõira ja vana-aja tööde õpituba, pärastlõunal pandi end proovile käsitöös ning päeva lõpetas tantsu ja laulu täis omakultuuriõhtu. Laagrilised said osaleda ka Seto Kuningriigi latsipäivä tegemistes.

Noored tutvusid matkates Värska ümbruse looduse ja põnevate kohtadega ning panid end proovile orienteerumises. Üks laagriliste lemmiktegevusi oli põnev seiklusmäng „Vesi on elu alus“, mis pani mõtlema keskkonnahoiule, aga ka vajadusele teha koostööd ning leida ja hoida sõpru. Ka õhtune laevareis Lämmijärvel oli noorte arvates väga tore. 

Laste arvates oli laagri raskeim osa hommikune ärkamine, kuid selle muutsid erksamaks hommikused tegevused – setokeelne hommikuvõimlemine, linnulaulu kuulamine ja jooga. Laagriliste meelest oli hea ka see, et korraldatud tegevuste vahel oli vaba aega ka muudeks tegevusteks, nii saadi omavahel paremini tuttavaks, sai palju nalja ja leiti uusi sõpru.

Tubli blogijate töörühm pidas läbi terve laagriaja veebipäevikut, mida huvilised saavad vaadata aadressil https://www.instagram.com/seto_peipsisuvekool/

Suvekool toimus tänu Seto-ja Peipsimaa kultuuripärandi projektile „Preserving Heritage“, mille partnerid on Peipsi Koostöö Keskus ja Setomaa Liit. Lisaks suvekoolile töötame projektis välja Peipsi- ja Setomaa audiolood koos loomekaartidega, korraldame sügisel pärimusõhtud ning pärimuskultuuri õpetamise metoodikate ja praktikate seminari. Projekti laiem eesmärk on suurendada kogukondade koostööd pärandi säilitamisel ja edendada pärimuse tutvustamist eelkõige nooremale põvkonnale.

Loe lähemalt projektist: https://ctc.ee/projektid/kaimasolevad-projektid/peipsi-kultuurikoostoo
ER187 Preserving Heritage projekti kaasrahastab Eesti EL välispiiri programm summas 65618,81 euro ja projekti kogueelarve on 72909,79 eurot.
Pressiteate sisu eest vastutab ainuisikuliselt MTÜ Peipsi Koostöö Keskus ning selles kajastatu ei peegelda mingil juhul Programmi ega Euroopa Liidu seisukohti.

Rohkem infot: Margit Säre; tel 5088409
PEIPSI KOOSTÖÖ KESKUS
https://www.facebook.com/peipsicenterKommentaarid

Kommentaare pole

Kommentaari lisamine

CAPTCHA
Kontrollkood