Hädä liinah, hädä laanõh, hädä peräpõrgoh.

Setomaa Edendüsfond toetas 2020.aasta teises taotlusvoorus kolme projekti

Setomaa Edendüsfondile saabus  1. oktoobriks 2020 neli taotlust, taotluste kogusumma oli 24750 eurot, toetuse sai kolm projekti 19350 euro ulatuses.

Taotlejad said 13. oktoobril võimaluse tutvustada oma projekte komisjonile ja vastata komisjoni liikmete küsimutele.

Komisjon otsustas Setomaa Edendüsfondi teises taotlusvoorus rahastada kolme projekti, teise taotlusvooru toetuste ja laenude kogusumma on 24750 eurot.

1. MTÜ Treski Küün projekti „Treski Küüni välilava“  otsustati toetada 5000 euro ulatuses. Selle toetuse abil rajatakse Treski Küüni välilava, mis on funktsionaalne, stiilne ja kvaliteetne ning võimeline võõrustama ka Eesti A-klassi artiste. Tegevus viiakse lõpule 2021. aasta juuliks.

2. Setomaa vald, Väike-Rõsna küla, Katuse KÜ projekti „Trepikodade remont – külakogukonna elukeskkonna parendamine“ otsustati toetada laenu andmisega 10000 euro ulatuses. Laenu abil remonditakse ja värskendatakse kortermaja trepikojad. Tegevus viiakse lõpule 2021. aasta aprilliks.

3. Värska kooli lastevanematekogu projekti „Värska Gümnaasiumi õuesõppealade loomine“ otsustati toetada 4350 euro ulatuses. Toetuse abil soetatakse üks pink-laud-varjualune ja kaks pink-laud-pinki ning projekteeritakse õuesõppepaviljon. Tegevus viiakse lõpule 2021. aasta septembriks.

Laenud antakse 6-protsendilise aastaintressiga ning intressidena laekuvat raha kasutab Setomaa Edendüsfond järgmiste projektide toetamiseks.

Setomaa Edendüsfond võtab kogu aeg tänuga vastu annetusi. Annetamise ja taotlemise kohta loe lähemalt

Järgmise taotlusvooru tähtaeg on 1. aprill 2021.

Setomaa Edendüsfondi eesmärk on innustada Setomaal elavaid inimesi, tegutsevaid ettevõtjaid ja külakogukondasid teostama ideid, mis arendavad elu Setomaal. Setomaa Edendüsfond töötab põhimõttel – kogukonnalt kogukonnale, kogudes annetusi ja vahendades annetustest saadud vahendeid heade mõtete teostamiseks.