Ku puut' küläh, sis lätt külä rikkast, a ku kõrts küläh, sis jääs külä vaesõst

Setomaa valla 2022.aasta ettevõtja on Margus Alver (0)

Reedel, 21.oktoobril toimus Värskas, puhkekeskuses SETO MAN valla parimate ettevõtjate tunnustamine. Setomaa valla aukirja ja aasta ettevõtja tunnustuse sai Margus Alver, Almar Puit OÜ juhatuse liige.

Margus Alver on oma ettevõttega Almar Puit OÜ elanud üle igasugused ajad ning ikka ja jälle on laiendanud oma ettevõtmist ja kaasanud ka poja Siim Alveri enda kõrvale. Margus on tööd pakkunud nii kohalikele kui väljastpoolt valda inimestele. Margus Alver oskab hinnata oma töötajaid ja nende panust töösse.

Setomaa valla tänukirja said seitse ettevõtjat, kuues erikategoorias.

Setomaa kogukonnale oluline ettevõtja - Üllar Lombiots, OÜ Trestek juhatuse liige. Treski külas tegutseb juba 12 aastat OÜ Trestek. Ettevõtja Üllar Lombiots teostab mootorsõidukite hooldust ja remonti. Üllari tegevusala ei ole innovatiivne, kuid igapäevaselt vajalik paljudele kohalikele inimestele. Üllar on abivalmis, vastutulelik ja kompetentne autode ``doktor``, kellele ei tekita probleeme vigade otsimine, keretööd, rehvide vahetamine ja kõik muud autode hooldustööd.

Setomaa kõige mitmekesisem ettevõtja - Toomas Sein, Seto Line Reisid OÜ juhatuse liige. Ettevõtja Toomas Sein, kes sel aastal taaskäivitas pikalt vindunud majutus- ja toitlustusasutuse Seto Man. Lisaks sellele kuulub Toomasele Verska Mineraalvee OÜ osaluse kaudu Setomaal käibe suuruselt teine tootmisettevõte ja Seto Line Reisid OÜ kaudu vägagi arvestatav turismiettevõte kes majandab ka Värska Sadamat. Kõigi nimetatud ettevõtete kaudu on Toomas Sein Setomaal arvestatav tööandja. Lisaks Setomaa ettevõtmistele kuulub Toomase ärigruppi Ristipalo pansionaat ja ilma tema osaluseta oleks nii Emajõe kui lõunapoolse Peipsi laevaliiklus oluliselt kasinam.

Setomaa silmapaistvad kultuuriettevõtjad - Ülle Kauksi ja Evar Riitsaar, Seto Ateljee-Galerii MTÜ juhatuse liikmed. Seto Ateljee-Galerii MTÜ on pereettevõte. Tegemist on pikka aega tegutsenud ja tuntud kultuuriettevõttega, millest on Obinitsas ja ka tervikuna Setomaal kujunenud maamärk. Ülle ja Evari koostöö ettevõttes haakub suurepäraselt käesoleva aasta ettevõtlusnädala juhtmõttega - tandem ettevõtluses.

Setomaa silmapaistev noor tööstuse juht - Even Toomas. Noor tootmisettevõtte juht Even Toomas on oma tööstuse toimimise endale detailideni selgeks teinud ja suudaks vabalt asendada iga töötajat. Märksa olulisem on ettevõtte arengu seisukohalt, et Even saab täpselt aru, millisel turul ta tegutseb ja kuidas toodang klientidele võimalikult kuluefektiivselt ära müüa ja kohale toimetada.

Setomaa uus tulija - Kerlyn Kisla, OÜ Fern juhatuse liige. OÜ Fern on käesoleval aastal asutatud ettevõte. Kerlyni unistuseks on olnud luua rändav vegankohvik ehk siis kohvik, mis on ehitatud järelhaagisele. Järelhaagisele just seepärast, et Kerlyn saaks kohvikuga külastada võimalikult palju vägevaid festivale ja kohtuda uute toredate inimestega. Kerlyn on oma unistuse täide viinud ja hoogu saanud oma tegemisteks Hooandjast. Vald tunnusta Kerlyni ettevõtlikkuse, toiduvalmistamisel kohaliku tooraine kasutamise ja maitsva vegantoidu eest.

Setomaa parim tööandja - Värska Originaal AS. Vald tunnustab Värska Originaal AS-i , kui parimat tööandjat, kes hoolib oma töötajatest, on loonud töötajatele head töö- ja puhke tingimused, korraldab töötajatele ühiseid väljasõite ja firmaüritusi. Ettevõttes töötavad väga eri vanuses töötajad. 2022 aastal tunnustasid Toiduliit, maaeluminister ja Värska Originaal ettevõtte laotehnoloogi Maie Jaroslavskaja't, kes pälvis oma 50 aasta pikkuse töö ja panuse eest Eesti toidutööstusesse 2022. aasta Südamega Tegija tiitli. Maie töötab Värska Originaali tehases esimese mineraalvee pudeli villimisest alates.Kommentaarid

Kommentaare pole

Kommentaari lisamine

CAPTCHA
Kontrollkood