Ku võlgu anna-ai, sis olt üts kõrd halv, a ku annat, sis olt ütesä kõrd.

Taarka preemiad saavad Trad.Attack! ja Kauksi Ülle (0)

Kolmapäeval, 15.märtsil otsustas Setomaa Vallavalitsus kinnitada Hilana Taarka nimelise omakultuuripreemia määramise komisjoni ettepaneku ning annab välja kaks omakultuuripreemiat möödunud aastal seto pärimuskultuuri edasikandmisel silmapaistnutele. Preemia suuruseks on 500 eurot.

Preemia seto pärimuskultuuri töötluse eest antakse ansamblile Trad.Attack! See bänd on oma tegutsemisaja jooksul andnud välja mitmeid seto muusika arranžeeringuid, millel on olnud väga suur kuulajaskond.

Preemia setokeelse uusloomingulise kirjutise eest antakse Ülle Kauksile näitemängu „Nigu nõidus" kirjutamise ja lavastamise ning viimase kahe aasta jooksul ilmunud luuleraamatute „Vaest lätt üle", „Seto ikebaana" ja näidendite-raamatu „Hitivabrik" eest.

Lisaks rahalisele preemiale tunnustatakse laureaate valla tänukirjaga. Preemiate üleandmine toimub Hilana Taarka sünniaastapäeval, 22.märtsil kell 16.30 Obinitsa muuseumis. Preemiate pidulikule üleandmisele eelnevad kell 15.30 mälestusminutid Obinitsa surnuaial Taarka haual ja kell 16.00 Lauluema kuju juures. Kõik on oodatud tähistama Hilana Taarka sünniaastapäeva ja õnnitlema Taarka preemia laureaate.Kommentaarid

Kommentaare pole

Kommentaari lisamine

CAPTCHA
Kontrollkood