Hindä meelest om õgaüts' hüä, tõõsõ meelest massa-ai' sitaga' pirrutukandki'.

Värskas on suvelaagris Peipsi- ja Setomaa noored (0)

1.-4. augustil koguneb Värskasse 24 Peipsi-ja Setomaa noort, et uurida lähemalt piirkonna kultuuri- ja looduspärandi kohta.

Nelja päeva jooksul teevad noored mitu väljasõitu, näiteks Peipsimaa Muuseumisse Kasepääl, Kalevipoja kotta Kääpal, käivad loodusmatkadel ja laevareisil. Ühel hommikul kuulatakse linnulaulu ja püütakse tuvastada erinevaid liike - kuna linnud on varajased ärkajad, tuleb ka laagrilistel varem tõusta.

Laager on Värskas ning loomulikult on tähtsal kohal tutvumine seto kultuurilooga - Värska Talumuuseumis valmistatakse üheskoos sõira ja proovitakse kätt vanaaja töödes. 4. augustil osalevad kõik Seto Kuningriigi Latsipäival, mille avavad Setomaa ülembsootska ja noorsootska; laagrilised osalevad seto keele ja muusika töötubades ja muudes latsipäiva tegemistes.

Seto-ja Peipsimaa kultuuripärandi projekti - Preserving Heritage - partnerid on Peipsi Koostöö Keskus ja Setomaa Liit. Lisaks suvekoolile töötame välja Peipsi- ja Setomaa audiolood koos loomekaartidega, korraldame sügisel pärimusõhtud ning pärimuskultuuri õpetamise metoodikate ja praktikate seminari. Projekti laiemad eesmärgid on suurendada kogukondade koostööd pärandi säilitamisel ja edendada pärimuse tutvustamist eelkõige nooremale põvkonnale.

Loe lähemalt projektist: https://ctc.ee/projektid/kaimasolevad-projektid/peipsi-kultuurikoostoo


ER187 Preserving Heritage projekti kaasrahastab Eesti EL välispiiri programm summas 65618,81 euro ja projekti kogueelarve on 72909,79 eurot.

Pressiteate sisu eest vastutab ainuisikuliselt MTÜ Peipsi Koostöö Keskus ning selles kajastatu ei peegelda mingil juhul Programmi ega Euroopa Liidu seisukohti.

Rohkem infot: Margit Säre; tel 5088409
PEIPSI KOOSTÖÖ KESKUS 
https://www.facebook.com/peipsicenterKommentaarid

Kommentaare pole

Kommentaari lisamine

CAPTCHA
Kontrollkood