Hirmutagu-ui paabat tühäga, paaba om tedä nännü.

Menuka “Vanahundi” lavastaja Helena Kesonen toob suvises Saatses lavale uue setokeelse lavatüki (0)

“Petserimaa igatsus” põhineb Setomaa kirjaniku ja pikaaegse ajakirjaniku Ilmar Vananurme samanimelisel näidendil, mille on kohandanud Urmas Lennuk (Rakvere Teater). Vananurme tõsielulise näidendi peateema on piirideülene armastus, mille kohta võib öelda ka kontrolljooneülene armastus.

Loo keskmes on noor ja õhetav armastus, Pauli ja Valli lugu. Paul on noor ja lootustandev ajakirjanik, kes armub Petseri neiu Vallisse. See on mitmekordselt keelatud armastus, noored pole seaduse silmis vabad ja vallalised, kuid seadusest rängemalt lahutab neid kontrolljoon, mis kerkib nende vahele kui sein. Kontrolljoon lahutab vanemad lastest, rebib armastajad teineteise embusest ning jätab inimesed ilma oma kodudest. Paralleelselt Pauli ja Valli looga jookseb Setomaa poolitamise lugu.

31. juulil esietenduv igatsusdraama tuuakse lavale kontrolljoone-äärses Saatses, kus mängupaigaks on valitud 90. aastate olustikku esiletoov nostalgiahõnguline angaar.
Näitlejatena astuvad üles Siim Angerpikk, Jekaterina Moskalenko, Lauli Otsar, Agur Seim
Lava ja kostüümid on kujundanud Triinu Pungits ning valguskunstnik on Enor Niinemägi. Lavastuse atmosfääri muudab veelgi ehedamaks 2020 aasta muusiku tiitli Pälvinud Mari Kalkuni autorilooming.

Etendused 31. juulil, 5., 6., 7., 12., 13., 14., 19., 20., 21. augustil

Piletid Fientast ja kohapealt. Setomaalased saavad alates aprillist pileteid osta ka Setomaa muuseumitest ja Setomaa turismiinfost.

Pressiteate koostas:
Kelly Kittus, Taarka Pärimusteater tegevjuht
kelly@yliopilasteater.ee
53038295Kommentaarid

Kommentaare pole

Kommentaari lisamine

CAPTCHA
Kontrollkood