Upin õi sata uibust kavvõndõhõ.

Seto Kongress tänavu ei toimu, selle asemel toimub tsõõriklaud (0)

XIII Seto Kongress, mis on Setomaa ja seto rahva esinduskogu ning arutab probleeme ja langetab otsuseid, mis puudutavad Setomaa kultuurilist, majanduslikku ja poliitilist arengut, jääb sel aastal ära. Selle asemel toimub kongressi ümarlaud-tsõõriklaud, millest iga huviline on oodatud osa saama.

Kongress, mis toimub korraliselt iga kolme aasta tagant, pidi toimuma 9. oktoobril Värskas, kuid arvestades viiruse leviku riski, otsustas Seto Kongressi Vanembidõ Kogo (Vanemate Kogu) lükata kavandatud Seto Kongressi istung edasi 2021. aastasse. 2021 aastal täitub esimesest Seto Kongressist 100 aastat.

Seto Kongressi Vanemate Kogu teadaanne 30.09.2020 on siin

Vanembidõ Kogo peavanema Aare Hõrna kinnitusel XIII Seto kongressile juba valitud saadikute volitused jäävadkehtima ning saadikute valimise tähtaega pikendatakse. XII Seto Kongress toimus 2017 aastal.

Seto Kongressi ümarlaua ehk tsõõriklaud toimub pealkirja all „Üle ilma setodõ ütte haardminõ“(„Üle ilma setode kaasamine“) ning seda modereerib sootska Aarne Leima. Tsõõriklaua eesmärk on väljaspool Setomaad elavate setode ja seto-meelsete inimeste organiseerumine ning nende suurem osalemine Setomaa ja seto elus, kultuuris ja majanduses. Ümarlaua teemaks on setode praegune ja tulevane olemine ja korraldumine üle ilma ning arutelu, mis või kes ja kuidas tooks noori Seto asja juurde.

Tsõõriklaud, millel saab osaleda ZOOM-i vahendusel., toimub 9. oktoobril algusega kell 10.00.
Tsõõriklavvast osavõtmise link:
https://us02web.zoom.us/j/81661537839?pwd=UWE1bngrcWY0RjlPVUVmaVZRY1N0UT09
Meeting ID: 816 6153 7839
Passcode: 494159

Vanembidõ Kogo
Seto Kongress valib oma otsuste täideviimiseks ja teiste Setomaa probleemide lahendamiseks 13-liikmelise Vanemate Kogu (Vanembidõ Kogo), mis tegutseb järgmise kongressini. Vanemate Kogu valib enda hulgast peavanema, abivanema ja sekretäri. Vanemate Kogu liikme väljalangemisel astub töösse kongressil valitud varuliige. Vanemate Kogu annab oma tegevusest aru Seto Kongressile.
Vanembidõ Kogo liikmed: Aarne Leima, Raul Kudre, Aare Hõrn, Rein Järvelill, Annabel Huik, Vello Saar, Ahto Raudoja, Jane Vabarna, Ingrit Kala, Elvi Nassar, Igor Taro, Villu Lillmaa, Rieka Hõrn.

Vanembidõ Kogo peavanem Aare Hõrn, 5622 2348, aare@setomaa.ee
Pressiteate koostas: Indrek Sarapuu, kommunikatsioonispetsialist, Setomaa Vallavalitsus, 522 0661, indrek.sarapuu@setomaa.ee

SAMAL TEEMAL

Seto Kongress jääb tänavu ära. Lõuna-Eesti Postimees

Seto Kongress jääb tänavu ära, selle asemel toimub tsõõriklaud. Lõunaleht

Seto Kongressi Vanemate Kogu: Seto Kongress jääb tänavu ära, selle asemel toimub tsõõriklaud. Postimehe Setomaa lehtKommentaarid

Kommentaare pole

Kommentaari lisamine

CAPTCHA
Kontrollkood