Annat perse teisele sittu', situ' ess' hot' läbi küleluiõ.

XXVIII Seto Kuningriiki pääseb ainult kontrollitult (0)

Vaatamata piirangutele toimub XXVIII Seto Kuningriik 7. augustil 2021 Lobotka külas. Et kõik soovijad saaks Seto Kuningriiki külastada ja seal toimuvatest tegevustest osa saada, kontrollitakse osalejate negatiivset testitulemust, COVID-19 haiguse läbipõdemist või COVID-19 vaktsineerimiskuuri läbimist. Kuningriigi alale sisenemisel on vaja ühe eelnimetatud tõendi esitamine. Testimisvõimalus on ka kohapeal, mis läheb külastajale või osalisele maksma kümme eurot.

Selgitab XXVIII Seto Kuningriigi peakorraldaja Karin Viljus:

„XXVIII Seto Kuningriigi korraldajad järgivad Vabariigi Valitsuse poolt kehtestatud nõudeid ja juhiseid ning kõik üritusel osalejad - korraldusmeeskonnaliikmed, kauplejad, esinejad, külalised, seto rahvariietes inimesed ja kõik teised ürituse alal viibijad, saavad korraldaja poolt COVID-19 osas kontrollitud.

Üritusele COVID-19 tõendiga
Kuningriigi alale sisenemisel on vajalik tõendada COVID-19 haiguse läbipõdemist või COVID-19 vaktsineerimiskuuri läbimist või negatiivset testitulemust. Aktsepteeritud on nii digitaalsel- kui ka paberkujul tõend. Oluline on, et tõendi loomise algatab inimene ise patsiendiportaalis nende andmete pealt, mis tervishoiutöötaja on tervise infosüsteemi saatnud. Patsiendiportaalis on võimalus luua EL digitaalne COVID immuniseerimine tõend, EL digitaalne COVID (negatiivse) testi tõend või EL digitaalne COVID läbipõdemise tõend. Immuniseerimise tõend kehtib vaid juhul, kui tõendil on märge „immuniseerimine lõpetatud“. Vastasel juhul tõend ei kehti.

Kohapeal testimise võimalus
Inimesed, kellel eelnimetatud tõenditest ühtegi ette näidata pole, on võimalus ennast kohapeal testida. Testimist korraldab tervishoiuteenuse osutaja OÜ Ennetaja. Võimalik teha ainult testi, mis võetakse ninast. Testi tulemus selgub 10 minuti jooksul. Test maksab 10 eurot ja tasuda saab nii sularahas kui ka kaardiga.

Korraldaja tagab osalejatele võimalused käte desinfitseerimiseks, tualettide juures on lisaks olemas ka kätepesujaamad. Üritusel on soovituslik kanda maski. Haigustunnustega inimesi üritusele ei lubata.

Seto kuningriigi korraldaja panevad külastajatele südamele, et inimesed ei jätaks üritusele tulemist viimasele hetkele. Tõendite kontrollimine ja testimine võtavad kindlasti aega. Samuti palun aidake võimalusel oma vanemaealisi lähedasi inimesi, kes soovivad üritusele tulla, kuid võivad digitõendite loomisega hätta jääda. Palume ürituse külastajatelt mõistvat suhtumist!“

Vaata ka: Valitsus kehtestas uued piirarvud nakkusohutuse kontrollita üritustel ja tegevustes

Lisateave
XXVIII Seto Kuningriigi peakorraldaja
Karin Viljus
tel: +372 5855 2772

Foto: Seto Kuningriik Kolossova külas 2020. aastal – ülemsootska valimine. Autor Indrek Sarapuu
Võib tasuta kasutada.Kommentaarid

Kommentaare pole

Kommentaari lisamine

CAPTCHA
Kontrollkood